🔊
Air — Ce Matin La

Як ігри допомагають у корекції поведінки та емоційного стану собаки

Як ігри допомагають у корекції поведінки та емоційного стану собаки
25.04.2024
36
Починаючи з перших місяців життя цуценяти та в міру його дорослішання господар, подібно до батьків, повинен приділяти улюбленцю достатню кількість часу й грати з ним.

Чим корисні ігри для собак?


Головна функція ігор для цуценяти — розвиток нейронних зв’язків мозку: за допомогою ігор тварина стає розумнішою, логічнішою, вчиться правильно поводитися, засвоює команди. Важливо перетворити дресування на гру — тоді цуценя вчитиметься із задоволенням, легко зрозуміє і запам’ятає команди та їхнє значення. Якщо собака сприймає дресування як каторгу та важку необхідність, йому від цього краще не буде.

Ігри сприяють соціалізації. Завдяки спільній грі з сім’єю, дітьми, іншими тваринами на подвір’ї або вдома собака спілкується, пізнає себе та своїх господарів, відчуває їхній настрій і характер. Повноцінне спілкування з людьми, іншими собаками й навіть кішками (геть стереотип про неможливість дружби між собакою і кішкою!) — обов’язкова умова щасливого собачого життя та успішного розвитку. Виховання собаки та підняття настрою відбувається під час ігор. Все необхідне для свого улюбленця ви можете знайти в гіпермаркеті EVA за посиланням https://eva.ua/ua/12519/tovary-dlja-zhivotnyh/.

Ігри для собак діляться на три види: активні, логічні та самостійні.

Активні ігри з людьми та тваринами


Активні ігри, як правило, проводяться під час прогулянок, на свіжому повітрі. Часто в них беруть участь і інші собаки — друзі вашого вихованця. Чим частіше ви буваєте з твариною на вулиці, тим краще: так собака виплесне свою енергію, отримає заряд бадьорості, досхочу набігається та дізнається щось нове.

Улюблені рухливі ігри цуценят і дорослих собак майже всіх порід.
  1. М’яч і всі ігри з ним. М’ячі дають найширше поле для діяльності. Маленькі м’ячики, які поміщаються в пащу тварини, дуже зручно й весело ловити зубами та приносити господареві. Великі м’ячі собака не може зловити за допомогою зубів, зате як зручно підкидати їх, кидати дітям і дорослим, іншим собакам, наздоганяти. Ігри в м’яч допомагають засвоїти й фізичні закони: якщо м’яч підкинутий вгору, значить, варто ловити його внизу, а якщо м’ячик кинутий у стіну, треба чекати, поки він відскочить, і потім ловити.
  2. Ігри з літаючою тарілкою флайбер — однозначно вуличний варіант розваги, шалено рухливий і веселий. Тарілки літають повільніше за м’ячі, це дає собаці можливість схопити флайбер на льоту та принести господареві. Важливо! Вибирайте м’які силіконові, гумові, каучукові або капронові тарілки: вони зберігаються довше за жорсткі пластикові та менш травмонебезпечні.
  3. Ігри з повітряною кулькою — веселі та рухливі, але проводити їх краще вдома, щоб кулька не полетіла. Головне правило — не дати кулі торкнутися підлоги, для цього собака може підштовхувати й ловити кулю носом.

Де гуляти й грати з собакою?


Найчастіше з собакою гуляють на подвір’ї, ходять у магазин, у гості, в парк. Існують і спеціальні парки для відпочинку з тваринами. У таких місцях є комплекси для тварин: гірки та лабіринти, кільця та бар’єри для стрибків.

Бажано 1–2 рази на тиждень за можливості та хоча б кілька разів за літо й зиму вибиратися з собакою в ліс. У лісі стільки можливостей для активних ігор з цуценям або дорослим собакою, що цим обов’язково потрібно скористатися. Важливо! Попередньо не забудьте про обробку від кліщів і бліх.

«Лісові» рухливі ігри з собакою.
  • Квач. Без тимчасової фори втекти від собаки неможливо. Киньте в бік від стежки палицю і, поки вихованець йде до палиці, починайте тікати.
  • Ігри з палицею: знайти або зловити, принести господареві — у лісі не потрібні навіть м’ячики.
  • Хованки за деревами — це заняття чудово поєднується з квачем: пробіжіть трохи вбік від стежки та сховайтеся за деревом.
Ще один цікавий спосіб провести час із собакою в лісі — пошукати гриби. Правду кажучи, це не гра, але собаки мають сильне чуття, тож якщо ваш вихованець почне шукати їстівні гриби, не дивуйтеся.

Логічні ігри


Велике значення в розумовому розвитку собак мають логічні ігри. Тут найкраще використовувати дитячі розвивальні іграшки.
  • Пірамідка. Для початку невелика, пізніше можна придбати вищу та з більшою кількістю кілець. Кілька разів покажіть вихованцю, як знімати з основи кільця та за яким принципом надягати назад, і дозвольте собаці самому спробувати пограти з пірамідкою.
  • Іграшка-сортер, в якій необхідно підбирати фігурки відповідно до форми вирізу в коробці або кубі. Така гра розвиває мислення, логіку, моторику, обережність і акуратність тварини.

Як собака може гратися самостійно?


Часом вихованцеві необхідно побути на самоті, він повинен вміти займати себе сам.

Маленькі м’ячики-пищалки, гумові та дерев’яні кісточки, пірамідки — з цими іграшками собака грає самостійно.

Купуючи нові іграшки, пам’ятайте: краще видавати цуценяті або дорослому собаці не всі новинки одразу, — тварина розгубиться й не відразу зрозуміє, з чим би погратися. Видавайте іграшки дозовано. Нехай це буде приємним сюрпризом для собаки.

Інформація розміщена на правах реклами

Лайфстайл Radio Relax: ще більше цікавого

👇 Зверніть увагу

👍 Приєднуйтесь до Радіо Relax!

📱 Слухайте зі смартфона